Havran - č.03/2000, roč. 1


JSEM ROZHOŘČEN:
Zatím co píši Havrana tak jsem ani jednou od nikoho krom Hvížďaly a vedení nedostal žádný příspěvek do Havrana.Jak bylo řečeno v 1. čísle Havrana ta Havran není jen pro vaše modrá očka takobčas také zkuste sednout k počítači, psacímu stroji nebo k vašemu psacímu stolu a napište!!!

Oddílový časopis

Bonsai

Ahojky u dalšího čísla Havrana.

Konečně nám (alespoň v kalendáři) začíná jaro, konečně nám pomalu, ale jistě začíná chození v trenýrkách a tričku s krátkým rukávem, hraní fotbalu a jiných sportů v dresech s krátkým rukávem bez žádných podestýlek (trička s dlouhým rukávem, rukavic, jégrovek apod.). Jen tak pro zajímavost má 19.3. svátek Paragraf (Josef).

Chechtárna

Bonsai

Blíží se období plesů a tak se paní Nováková rozhodne pro nový účes. Zajde tedy se svým vnoučkem k holiči

a nechá se ostříhat moderně- úplně nakrátko. Zálibně se prohlíží v zrcadle, prohlíží si jí i vnouček a tak se ho paní Nováková ptá:

,,Že už teď nevypadám jako babička?”

Jeníček hodnotí:

,,Ne, babi, teď vypadáš jako děda!”

-

Vánoce u kanibalů:

,,Mami, já nechci sestřičku!”

,,Mlč, budeš jíst, co ti dáme!

-

Je to zelené a jezdí to nahoru a dolu, co to je?

(–../.-/-…/.-//…-/.//…-/-.–/-/.-/…./..-///)

Stížnosti zvířat

K farmářovi přijde zmrzlý tulák: ,,Venku je teď strašná zima, a tak bych rád zůstal na pár dnů - ale nebojte se, to co dostanu si chci odpracovat. Hodilo by se vám, kdybych promluvil s vašimi zvířaty a zjistil, co je trápí?”

Farmář povytáhne obočí:

,,Vy rozumíte řeči zvířat ?”

,,Jistě,” odpoví tulák. ,,Dobrá budete u mne mít třikrát denně teplou stravu a slušnou postel. Nejdřív si vás ale musím vyzkoušet.”

Farmář zavolá psa. Tulák na něj promluví. Několika tajuplnými zvuky a pes se rozštěká.

,,Pane váš pes říká, že spí na tvrdé podlaze a že ho od toho bolí nohy”.

,,Pravda, pravda,” říká farmář, ,,v létě jsme v ložnici vyhodili staré koberce a nechali udělat novou dřevěnou podlahu. Co venku sněží pes tam spí s námi”.

Jdou ke koňům. Tulák ze sebe vydá opět několik tajuplných zvuků a kůň se rozřehtá. ,,Prý ho bolí žaludek, co ho krmíte suchou stravou.”

,,To je neuvěřitelné,” diví se farmář, ,,před měsícem jsem začal koňům dávat granule, protože je to levnější. Nevěřil bych, že jim po nich může být zle.”

Jdou zpátky přes dvůr a tam bečí mladá ovce. Farmáře popadne panika:

,,Nevěřte jí! Je to lhářka. Bylo to jenom jednou! A to jsem byl šíleně vožralej!”

Televize zabíjí

Bonsai

Skandinávští vědci zkoumali televizi a její účinky na člověka. Dospěli k závěru, že televize a počítačové monitory poškozují mozek A jiné orgány. Tudíž jsou životu nebezpečné. Tyto přístroje totiž uvolňují různé chemikálie, které chrání přístroj před vznícením při přehřátí a tyto jsou velmi škodlivé pro člověka.

Docházka a bodování

Darina

Vysvětlivky k tabulce: D – docházka (kolikrát jste skutečně byli), Dt – “táborové” procento (docházka+omluvenky)

Pochvalu v tomto měsíci zasluhuje Enigma, který nás překvapuje ve všech směrech. Pokud jste nebyli na únorové výpravě, přišli jste o jeho skvělou pomazánku (mňam, mňam); pokud se podíváte na jeho umístění v bodování, je to strmá cesta vzhůru – na rozdíl od některých jiných, kteří spali na vavřínech (to je prosím koření zvané bobkový list) a mohou teď plakat nad tím, že jsou v bodování někde na chvostě. Některým nejmenovaným by pouze pomohlo chodit včas, anebo své neúčasti omlouvat. Šest bodů je vždy více než jeden.

Procenta Stezky vám také utěšeně přibývají, ale nelíbí se nám sólo jednání– ať mám víc než druzí. Prosím, buďte skauty a nikoli hamouny (na to jste už moc dobří).

Před schůzkou 2.3. se konala oddílová rada. Na programu bylo mimo jiné udělení některých odborek a odborností. Školní prospěch si udržel Loudil (gratulujeme, ještě 2x a máš nárok na 2. stupeň – a to by už byla sláva) a tutéž odborku získal Enigma (podle dohody zmizely ty odporné známky). I jemu gratulujeme a přejeme, aby ve zlepšování prospěchu pokračoval. Odbornost Kutila získal Jauvajs za dlouhodobé šikovné zacházení s kdečím (tiše doufáme, že se to projeví na táboře).

Kroniku již půl roku vede Hvížďala, uvažujeme proto o dalším kronikáři (což není kritika toho stávajícího, ale chceme dát šanci i jiným).

Enigma dostal na starosti výrobu Alobalové koule, s kterou se 15.4. zúčastníme celostátního přeboru v Pardubicích.

Únor 2000

Jméno

Dt

D

Body

Místo

Stezka

Bonsai

100

0

24

9.

56

Enigma F.

100

100

44

2.

34

Hvížďala

100

100

45

1.

65

Honza

100

100

36

4.-5.

90+2

Jauvajs

100

80

34

6.-7.

40

Loudil

100

80

34

6.-7.

39

Mýval

100

100

28

8.

95+2

Paragraf

100

80

38

3.

45

Soptík

80

60

23

10.

25

Venda

100

100

36

4.-5.

62

Bílé pírko

Paragraf

Ostříži

168

Netopýři

174

Knížka pro vás

Marek

Víte jak se z Hermiony, Harryho a Rona stali přátelé? Jednoduše – Harry s Ronem nejprve nedopatřením zavřeli nebezpečného trolla na dívčí záchodky, kde se právě nacházela shodou okolností nacházela Hermiona. Naštěstí si to vzápětí uvědomili a odporně páchnoucího trolla pomocí zaklínadla zneškodnili.

Jakže? Vy nevíte o čem to píši? Vy opravdu neznáte příhody Harryho Pottera?

Příběhy Harryho Pottera dnes patří k nejčtenějším knihám pro mládež na celém světě. Spisovatelka J. K. Rowlingová popisuje v knížce Harry Potter a Kámen mudrců trampoty mladého čaroděje na střední čarodějnické škole v Bradavicích. Je to příběh takřka detektivní – Harry začíná studovat právě v době, kdy se zlý čaroděj Val…, pardon, kdy se zlý čaroděj Vy-víte-kdo snaží získat Kámen mudrců, aby získal zpět ztracenou moc, stal se nesmrtelným a ovládl svět. A pokud vás zajímá, jak se do toho všeho Harry zapletl a zda se mu podaří úsilí Vy-víte-koho zmařit neváhejte a knížku si co nejdříve opatřete.

Z Markova zápisníčku

Marek

Netopýři a Ostříži potřebují vést k větší samostatnosti, a tak část schůzek budou obě družinky pracovat samostatně (pokud zlé jazyky tvrdí, že jsou-li pohromadě, je to s nimi k nevydržení, mají pravdu).

Máme nové tábořiště u Zelenecké Lhoty, v dubnu pojede vedení oddílu na prohlídku a podepsat nájemní smlouvu.

Duben je vyhlášen měsícem bez fotbalu.

Namohl jsem si při klikování na výpravě záda – za to slovo, o kterém jednala rozšířená oddílová rada.